Tanulmányút a Paksi Atomerőműbe és Bátaapátiba

Május 29-én 45 vállalkozó kedvű diákunk három tanár kíséretében tanulmányúton vett részt a Paksi Atomerőműben és a Bátaapáti Nemzeti Radioaktívhulladék-tárolóban.

A program során tanulóink betekintést nyerhettek a nukleáris energiatermelés működésébe, valamint megismerkedhettek a radioaktív hulladékok biztonságos kezelésének és tárolásának folyamatával. Az egész napos kirándulás számos érdekes szakmai információval és maradandó élménnyel gazdagította a résztvevőket.

A részletes beszámoló az alábbi linken olvasható:
https://fizika.tbg.hu/paks-bataapati-2026/

A tanulmányút szervezője: Dr. Jarosievitz Beáta