Hatalmas sikert arattak diákjaink Madridban

Büszkék vagyunk és szívből gratulálunk diákjainknak, akik részt vettek a Madridban megrendezett EELISA 4. nemzetközi tudományos konferencián, és kiemelkedő eredményekkel térhettek haza.

Kiutazó diákjaink:
• Kövesi Szabolcs Gergő
• Szepesi Szófia
• Boda Tünde Lívia
(11.D)

Szepesi Szófia és Boda Tünde Lívia „GPS-szel a sarki fény nyomában” című kutatásukért Honorable Mention elismerésben részesültek.

Kövesi Szabolcs Gergő „Folyami műanyaghulladékból előállított fröccsöntött próbatestek vizsgálata” című kutatásáért Special Award különdíjat kapott.

Az EELISA tíz európai, elsősorban műszaki profilú egyetemet tömörítő szövetség, amelynek Magyarországról egyedül a BME tagja. A nemzetközi hallgatói tudományos verseny a BME kezdeményezésére indult 2023-ban a magyar TDK mintájára.

2026-ban első alkalommal juthattak ki középiskolás diákok is a konferenciára – azok, akik a BME középiskolás TDK-ján I. díjat nyertek.

Ezúton is köszönjük a BME konzulenseinek a témavezetést és a sok segítséget, valamint a BME és a TBG Alapítvány támogatását!

Részletek:
fizika.tbg.hu/eelisa-konferencian/

Dr. Jarosievitz Beáta