Boncolás és patológiai látogatás az egyetemen

10. évfolyamos biológia-kémia tagozatos diákjaink májusban két különleges szakmai programon is részt vehettek.

2026. május 7–8-án az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyik laboratóriumában 12-12 tanuló végzett patkányboncolást szakmai irányítás mellett. A foglalkozás során a diákok gyakorlati tapasztalatokat szerezhettek az állati szervezet felépítéséről, valamint a biológiai kutatások alapvető módszereiről.

Május 15-én az Semmelweis Egyetem Patológiai Intézetébe látogattunk el, ahol a résztvevők betekintést nyerhettek a modern orvostudomány és a patológia világába.

Mindkét látogatás értékes tapasztalatokat nyújtott a természettudományok és az egészségügyi pályák iránt érdeklődő diákok számára.